NEW YORK PART I.

Pokud na světě někomu něco dlužím, tak je to moje máma. V životě mi dala mnoho a jenom díky ní jsem tam, kde jsem. Proto pokud jednou maminka vysloví nějaké přání, tak dělám vše, co je v mých silách, abych to splnila.

Před pár lety jednou řekla, že se chce podívat do Paříže, tak se tam i podívala, se mnou. Zhruba před rokem vyslovila, že by ji lákala Amerika a ze všeho nejvíc New York.

Tak jsem přesně v dubnu letošního roku koupila letenky přes server Letuška.cz a vyplnění máminého snu mohlo začít. Letěly jsme se společností Lufthansa z Prahy do Frankfurtu a poté nás přes velkou řeku dopravilo Singapure Airlines, na které jsme se upřímně moc těšily. Nezklamalo nás ani přes naše velké očekávání. Jídlo, pohodlí a servis bylo jedním slovem dokonalé a my se na cestu zpátky těšily jenom díky nim.

Do New Yorku jsme dorazily po 13 hodinách cesty, letadlo vyměnily za Uber a mířily jsme směr ubytování, které bylo v Brooklynu. Mnoho kamarádů se obávalo toho, že jsme ubytované zrovna v této čtvrti, přitom si osobně myslím, že se není čeho bát. Ono je to v tomto případě na styl “jedna bába povídala”. Ubytování bylo naprosto snové, ať už samotným interiérem, hostitelem, nebo čtvrtí. Rezervovaly jsme si ho přes Airbnb a pokud chce někdo z Vás zažít v New Yorku dokonalost, tak mu velmi ráda pošlu odkaz 🙂 Opravdu jsme si celý týden, díky danému ubytování naprosto užily. A nebudu Vám lhát – Brooklyn bych si klidně představila na žití, nejsem totiž moc Manhattanová.

Po příjezdu jsme byly s mámou dost unavené, takže jsme se zmohly jenom na procházku po okolí, nákup a večerní povídání nad pivem. Trochu jsme se obávaly jetlagu ale naštěstí nás obešel obloukem a my další den začaly s plnou energií poznávat New York. Přeci jen jsme ale náš první den v New York City měly pozvolnější, a to jen v duchu nákupů a dobrého jídla. Navštívily jsme samé srdce nákupového a jídelního dění a to SOHO. Musím přiznat, že v této části New Yorku jsme strávily poměrně velkou část našeho pobytu a bylo to dokonalý 🙂

Druhý den našeho výletu jsme měly naplánovanou prohlídku v sídle OSN, které naleznete pouze na dvou místech, a to právě v New Yorku a ve Vídni. Prohlídka byla dokonalá, mělo to své kouzlo a v každé chodbě i zákoutí dané budovy si člověk připadal mírně nervózní, když jen pomyslel na to, kolik důležitých otázek světa se tady projednává, či již dříve projednávalo. Malý tip – pokud chcete na prohlídku, zkontrolujte si pro jistotu, zda se tam zrovna neodehrává v době Vaší návštěvy summit. Přišli byste o hodně. Já naštěstí lístky kupovala ještě v České republice, a díky tomu jsme stihly i poslední den, kdy byl povolen přístup pro veřejnost, než opět vypukne jednání členských států OSN.

Hned po prohlídce jsme se vydaly směr Midtown Manhattan, kde najdete Rockefeller Center, St. Patrick Cathedral, Top Rock, Tramp Tower a další milionovo patrové domy v centru. Musím říct, že vyfotit fotku, abyste na ni měli celou budovu až do nejvyššího patra je téměř nemožné. Občas se Vám stane, že Vás začne bolet za krkem, protože chodíte s hlavou vztyčenou do oblak a jenom zíráte, koho kdy napadlo stavět tak vysoké budovy. Celý tento dokonalý den jsme zakončily procházkou po Time Square a musím říct, že to byl pro mne největší zážitek.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *