NEW YORK PART II.

Čím je člověk starší, tím více má povinností, a času stráveného s rodinou je míň a míň. Proto týden s mámou v New Yorku byl pro mě víc než jen výlet. Dost jsme si i povídaly a do teď si živě vybavuji jeden rozhovor. Rozhovor, který Vás donutí přemýšlet. Přemýšlet nad tím, kde jste teď a kde byste mohli třeba i být. Obvykle na věty podobného typu říkám „vytetovat, nebo teda vytesat“, a tohle je jedna z nich…

„Teri, už dlouho mluvíš o žití v cizině, a co třeba New York? Na tebe je totiž i ta Praha malá.“

To, že maminky mají pravdu asi vyzdvihovat vůbec nemusím. Takže kdo ví, co bude příští rok? Základ je podpora Vaší rodiny, a tu já rozhodně mám, děkuju mami <3

Ale zpět k našemu výletu… asi třetí ráno naší dovolené jsme se rozhodly, že si snídani neuděláme doma, ale vyrazíme do podniku jménem Seven Point Espresso. Hodnocení skvělé a fotky na Instagramu perfektní, takže nešlo volit jinak. Ale všichni asi víme, že ne vše na sociálních sítích je pravdivé, a tady se to potvrdilo.

Prostředí Seven Point Espresso bylo příjemné, obsluha také ale jídlo? Nedoporučila bych, opravdu to za ty peníze nestálo, a že zrovna nejlevnější to nebylo. Přes to všechno jsme si s maminkou alespoň odnesly super fotky přes vitrínu. A tohle je jediná věc, kterou na našem výletě považujeme za nepovedenou, docela lapálie, co?

Po návštěvě Seven Point Espresso jsme se prošly po okolí našeho bydlení v Brooklynu a věřte mi, že krásnější čtvrť jsem dlouho neviděla. Jasně, Brooklyn je obří, takže nemůžu mluvit za celek, ale to co jsem viděla já, je snové.

Za náš výlet jsme narazily i na pár míst, které jsme na seznamu neměly, a to třeba Union Square Park. Krásný, čistý a malý park uprostřed vysokých domů. Asi jako všechno ostatní v New Yorku. Mimo jiné je hlavně plný amerických veverek, které se lidí rozhodně nebojí. My dokonce potkaly pána, který měl tašku plnou oříšků a krmil snad všechny veverky v parku. Připomněl mi paní z filmu Sám doma, která krmila holuby, tento pán naopak vládl všem veverkám. Pokud si chcete v poklidu vypít kafe, utřídit myšlenky, nebo nechat odpočinout nohy, tak klidně můžete v Union Square Parku, a hned za rohem najdete nejlepší kafe v Blue Bottle Coffee, takže není zač.

New York jako každé jiné město na planetě, má svou historii, ať už tu krásnou nebo tu smutnou. Mezi ty jedny z nejsmutnějších patří především událost z 11. září 2001, které je věnováno jako památka celé muzeum. Opravdu dlouho ve mně nezanechalo nic takový pocit jako právě 9/11 Memorial Museum. Pokud něco lze považovat na New Yorku za dech beroucí, tak je to právě toto. Vstupenky dopředu kupovat nemusíte, i přes na první dojem dlouze vypadající řadu, to trvá jen zlomek vteřiny, a jste uvnitř. Co na závěr? Jen jedno, věřte, že minimálně ještě hodinu poté, nebudete schopni slova.

Po prohlídce muzea a krásného okolí památníku dvojčat, jsme s maminkou vyrazily uličkami směr East River. První vidina celé procházky byla podívat se na Brooklyn Bridge. Neměly jsme to moc promyšlené, takže jsme se zeptaly kolem jdoucích, kterým směrem se máme vydat a vyrazily jsme. K řece jsme dorazily po pár minutách, ale s výhledem na Brooklym Bridge jsme nebyly zas tak moc spokojené. Rozhodly jsme se, že půjdeme po břehu blíže k mostu, a přesně takto neplánovaně vznikl jeden z největších zážitků, především pro mou maminku. Když jsme se blížily více k brooklynskému mostu, uviděla jsem obchod s velkým nápisem “BY SARAH JESSICA PARKER”. Ano, přiznávám se, do té doby jsem neměla nejmenší tušení, že tato herečka má svou značku. Rozhodly jsme se podívat dovnitř.

Při vstupu nám bylo hned jasné, že tohle nebude zrovna nejlevnější obchod, ale věřte, že cena při vstupu do obchodu byla to poslední, co nás zaskočilo.

Hned při příchodu jsem si všimla hloučku lidí uprostřed obchodu … no, a když jeden z nich kousek ustoupil, tak jsem si všimla, nad kým všichni stáli – nad Sarah. Ano, na zemi klečela Sarah, která zrovna jedné zákaznici nazouvala jeden ze svých modelů.

Konverzace se Sarah byla víc než normální, i přesto, že naše bankovní účty se liší minimálně o šest nul. Z obchodu jsme rozhodně neodešly s prázdnou. Neodnesly jsme si jen boty ale taky zážitek, na který s maminkou vzpomínáme ještě do teď.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *