NEW YORK PART III.

Kdo mě zná, tak ví, že miluji muzea, speciálně ty, kde mají expozici s Egyptem. Egypt mne fascinuje od doby, kdy jsem jako malá poprvé viděla film Mumie. Miluji pyramidy, mumie, sarkofágy, hieroglyfy, a jednoduše vše s Egyptem spojené.

Takže když jsme se rozhodovaly, které z newyorských muzeí navštívíme, volba byla naprosto jasná – Metropolitní muzeum umění, protože zde nechybí obří část věnována právě starověkému Egyptu. Muzeum je opravdu veliké, takže pokud máte v plánu jej projít celé, tak si na to rezervujte celý den. My tam strávily skoro celé dopoledne, a to jsme neviděly úplně všechno. Nejvíc nás zaujala expozice s oděvy minulého století, kde byly k vidění šaty od Alexandra Mcqueena, Diora a dalších návrhářů a známých značek. No a hned za ním byla expozice starého Egypta, i když pro mne to pořadí bylo rozhodně obráceně.

Metropolitní muzeum umění se nachází v samém středu Central Parku, takže program po lehce vzdělávacím dopoledne byl jasný – projít si park a užít si slunné odpoledne. Vydaly jsme se tedy Central Parkem až na jeho samotný začátek, kde stojí slavný hotel Plaza, u kterého maminka vyslovila další ze svých přání:

“tady bych se klidně jednou ubytovala”. Dobře mami, píšu si.

Central Park předčil všechny mé očekávání, a pokud opravdu někomu mezi milionovo patrovými domy chybí zeleň, běžte do Central Parku, tam po půl hodině budete postrádat naopak beton.

Zbytek dne jsme strávily v Rockefeller Center, kde jsme nechaly odpočinout nohy, mysl a tělo, protože s přibývajícími dny a kilometry naše nohy každý den potřebovaly stále více kofeinu a laviček.

Předposlední den jsme měly dopředu naplánovaný výlet na Sochu Svobody, která se nachází na Long Islandu. Hned na začátek Vám dám jeden obrovský tip – lístky si kupte s předstihem, nejlépe tak tříměsíčním. Ano, až tak dopředu bývají lístky vyprodány, pokud se tedy chcete podívat až do samotné korunky. V ceně lístku máte plavbu buď z NYC nebo z New Jersey, právě na Long Island, spolu se vstupem do Sochy Svobody, kde se dostanete buď pouze do podstavce nebo tedy do již zmiňované korunky. Při cestě zpět do New York City, je jedna mezizastávka na Ellis Island, kde naleznete Národní Muzeum, které je věnováno imigraci. Takže lístek opravdu neobsahuje pouhou Sochu Svobody 🙂 a za ty peníze stojí.

Celý týden našeho pobytu nám bylo počasí přáno. Nebe bez mráčku, sluníčko a teplota tak akorát na svetr, takže ideální podzim. Vše vycházelo, až tedy do dne, kdy jsme měly v plánu Sochu Svobody. Nebe bylo černé, neskutečně pršelo, foukalo a nás s mámou na chvilku přepadl smutek. Naštěstí jsme to ale během 10 minut vzaly s humorem a vyrazily jsme i napříč dešti na výlet. Zážitek pro nás začal samotnou plavbou lodí po rozbouřeném Hudsonu. I přesto, že se nám počasí moc nepovedlo, tak nám to výlet rozhodně nepokazilo. Až bych řekla, že právě díky tomuto počasí jsme si ten výlet maximálně užily. Myslím, že naše fotka kde jsme kvůli nezvladatelnému počasí, měly záchvaty smíchu ze zoufalství, mluví za vše. Socha Svobody je nádherná, takže rozhodně stojí za to vidět, i v dešti.

Poslední den naší dovolené jsme začaly v Brooklyn Bridge Parku, kde je údajně nejhezčí výhled na Brooklyn Bridge… a taky, že byl. Hodinu jsme jen tak seděly, povídaly si a kochaly se výhledem. Nejen, že vidíte Brooklyn Bridge v plné své kráse, ale taky máte výhled na dolní Manhatton. Po dopolední siestě v Brooklyn Bridge Parku jsme vyrazily směr naší nejoblíbenější čtvrti, a to Soho. Prošly jsme se, nakoupily poslední nezbytnosti a dárky, a celý den jsme zakončily dokonalou pizzou a vínem s výhledem do typické newyorské ulice. Takže co víc na závěr dovolené než dobré pití, jídlo a skvělá atmosféra velkoměsta jménem New York?

PS: Vidíme se brzy New York City <3

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *