TRIP TO LONDON

V Evropě je pár míst, kde se ráda vracím. Jsou to místa, která ve mě zanechala pocit domova, takže pokud by mi někdo nabídnul rychlo výlet do Vídně, Berlína nebo Londýna, můžeme prakticky vyrazit ihned.

Na jeden z mých druhých domovů jsem se vrátila před měsícem, a to na základě jednoho spontánního nápadu, o kterém Vám teď povím. Sedím v práci, poslouchám písničky a mám nutkání si splnit sen. Beru do ruky telefon a píšu mámě textovku “Mami, co si myslíš o tom, že bych jela na pár dní do Londýna, především na jeden jógový event”. Odpověď byla okamžitá, stručná a výstižná “Napiš mi jediný důvod, proč bys nemohla”, a tady máte názorný příklad toho, proč neskonale miluji svou mámu. Důvod jsem samozřejmě nenašla. Položila jsem mobil, usmála jsem se a s obřím nadšením koupila lístky na jógový event, k tomu přihodila zpáteční letenku a celý výlet do Londýna mohl začít.

Do Londýna jsem letěla ve čtvrtek brzo ráno, což bylo výhodné v tom, že jsem před sebou měla jeden celý den v Londýně. Nevýhodou brzkého letu byla únava, která po shlédnutí prvního anglického nápisu WELCOME na letišti zmizela. Výletování v Londýně odstartovalo nejen krásné počasí, ale také skvělý program. Ještě předtím Vám ale povím jednu věc,

i když se Vám někdo mihne na chvíli v životě, nikdy nemůžete přesně vědět, zda se Vaše cesty opět v budoucnu nepropojí.

V pátek jsem měla v plánu setkání se svým kamarádem, kterého jsem poznala opravdu velkou náhodou před zhruba šesti lety v Ostravě. Od té doby jsme se neviděli, a po tak dlouhé době nás k sobě přivedl nejen společný zájem v podobě focení, ale také Londýn. Počasí jsme využili na maximum, a to procházkou centrem Londýna, několikahodinovou konverzací nad kávou, a samozřejmě nechybělo ani focení, za což mu patří velké díky. Takže DĚKUJI Davide nejen za skvělý den, ale také spoustu krásných fotek.

Nejdůležitější den přišel v sobotu. Den, na který nikdy nezapomenu. Den, kdy se mi splnil jeden z mých velkých snů. Každý z nás má nějakou životní inspiraci. Člověka, který nás dokáže namotivovat tím správným směrem, a pro mě to je především Jessica Olie. Sleduji ji již několik let na sociálních sítích, a opravdu jsem si ani v tom nejšílenějším snu nedokázala představit, že bych se s ní mohla setkat na živo. No a dnes, o měsíc později Vám sepisuji článek o dni, kterému stále nedokáži uvěřit. Daná akce se skládala z dvouhodinové jógy pod taktovkou Jessicy, focení a individuálního povídání. Nechybělo ani úžasné občerstvení, kde bylo na výběr z mnoha druhů muffinů, hummusu a dalších vegan mňamek. Finále celého eventu bylo hodinové Q&A, kde nás bylo pouhých dvanáct. Mohli jsme se ptát na cokoliv, co nás zajímalo a opravdu tato hodina ve mně zanechala ty nejsilnější pocity. Dokonce takové, že jsem si poté musela dát dvouhodinovou procházku po Londýně a vstřebat veškeré pocity z daného povídání. Celý event trval asi 5 hodin, pro někoho je to chvíle, pro někoho až moc. Pro mne to byl zážitek na celý život a věřte, že energii z daného setkání čerpám ještě dnes a věřím, že ještě dlouho budu, a proto si plňte sny!

Pokud tajně toužíte po něčem, tak se tomu snažte malými krůčky přiblížit, protože tohle jsou momenty, které z Vás dělají přesně toho člověka, kterým chcete být.

Toužit po něčem je krásná věc, ale začít si dané touhy i plnit je o dost krásnější.

Poslední dva dny mého pětidenního výletu jsem se rozhodla strávit co nejvíc se svou rodinou. Někdo by řekl, že mám ale štěstí, že mám v Londýně rodinu. Já bych řekla, že všechno má dvě strany mince. Ano, je pravda, že můj výlet byl o poznání levnější, ale život o to prázdnější, když svého strýce a bratrance vidím jednou ročně. Strýc mi vždy nechává volnou ruku v plánování výletů, protože přeci jenom pořád jsem to já, kdo „je na návštěvě“. V Londýně už jsem viděla mnohé, ale je jedno místo, kde se ráda vracím pokaždé co tady zavítám. Má nejoblíbenější část Londýna je Camden Town. Důvodů mám mnoho. Camden Town je známo především díky lidem, kteří se zde pohybují. Chcete vidět hipstra v pravém slova smyslu? Chcete potkat punkera s obřím čírem? Chcete potkat potetované muže? Zamiřte přímo do srdce samotného Camden Town. Tohle místo toho nabízí ale mnohem více. Najdete zde i spoustu zajímavých obchodů, tržnic a skvělého občerstvení. Nejvíc Vám můžu doporučit trhy podél řeky, vetešnictví hned vedle a dva podniky s jídlem o kousek dál. První z nich je Young Vegans, kde najdete pravé britské pies, spolu s bramborovou kaší a hráškem. Výběr je zde opravdu široký, takže už teď sama vím, že se zde musím vrátit. Další nutnou zastávkou pro milovníky jídla je What The Pita. Zde si na své především přijdou milovníci kebabu. Já do doby, než jsem zkusila právě kebab od kluků z What The Pita, jsem ani netušila, jak moc velkým fanouškem kebabu jsem.

Poslední den výletu jsem věnovala sobě. Udělala jsem něco, co už dlouho ne, a to rande sama se sebou. Vydala jsem se sama na procházku centrem, koupila si kafe, dala sluchátka do uší a přes čtyři hodiny jsem se procházela londýnskými uličkami. Po dlouhé době jsem byla takto sama. Jen já, Londýn, kafe a moje myšlenky. Věřte, že nic víc jsem ani nepotřebovala…

Výlet, který jsem zařídila během jednoho dne se vydařil natolik, že jsem si řekla, že musím do svého života zařadit daleko více spontánních rozhodnutí.

You may also like

2 komentáře

 1. Ahoj Terez,
  mi taky Londýn utkvěl v paměti a mám to město moc ráda a souhlasím s tím, že Camden je zvláštně příjemné místo, kde je každý tím, čím opravdu je a nikdo se nepřetvařuje. Já bych se tam ještě určitě někdy ráda vrátila 🙂

  1. Ahoj Marti,

   moc děkuji za první krásný komentář na novém blogu 🙂

   Jsem ráda, že existuje i někdo další se stejnou láskou pro Camden Town. Pokud budeš mít možnost, tak určitě výlet do Londýna znovu podnikni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *